Všeobecné posilnenie imunitného systému

Imunitný systém funguje vo veľmi jemnej rovnováhe a vyžaduje veľké množstvo energie. Počas infekčného ochorenia u človeka prevládne únava a pasivita. Znižuje sa zbytočne spotrebovaná energia, ktorá je využitá na chod imunitného systému.

Ďalším príkladom je stresová situácia, keď sa sústredíme na „okamžité prežitie“. V takom prípade „energiu požierajúca“ imunitná aktivita rapídne klesá (Segerstrom a Miller, 2004). Čiže dlhodobý stres znižuje funkčnosť imunitného systému a robí nás náchylnejšími na vírusové infekcie!

Imunitný systém by mal byť dostatočne silný a v rovnováhe, aby dokázal bojovať proti rôznym chorobám, ale nie taký silný, aby zbytočne prehnane reagoval a rozvíjal alergie alebo autoimunitné ochorenia. Beta-glukány v hubách podporujú imunitný systém niekoľkými spôsobmi, jednak ako palivo pre imunitné bunky a jednak ako prebiotiká pre črevné baktérie, čím prispievajú k rovnováhe črevnej flóry.

Kliknutím na produkty si môžete zobraziť podrobné informácie o výrobku alebo na tlačidlo nákupného košíka a zakúpiť si ho.