Energia, duševná čerstvosť

Účinnými látkami z húb môžeme podporiť naše fyzické a duševné zdravie viacerými spôsobmi. Psychickú únavu nazývame duševnou únavou, keď sú energetické zásoby nášho mozgu vyčerpané. To má, žiaľ, vplyv aj na fungovanie nášho imunitného systému. Patrí sem aj takzvaný syndróm chronickej únavy. Tieto príznaky sa objavujú po obdobiach intenzívneho pracovného stresu a skúšok.

V pozadí chronickej únavy a vyhorenia môžu byť nielen príznaky nedostatku a psychického a duševného vyčerpania, ale aj pretrvávajúce a skryté zápaly. Existuje mnoho rôznych typov únavy, ale vo všetkých prípadoch ju treba vnímať ako akýsi varovný signál, ktorým telo upozorňuje na nebezpečenstvo preťaženia, prepracovania, zvyčajne spôsobené faktormi životného štýlu, nedostatkom spánku, nedostatkom pohybu alebo prepracovanosťou. 

Na zmiernenie týchto príznakov môžu pomôcť účinné látky z extraktov húb a to viacerými spôsobmi. Polysacharidy slúžia ako palivo pre imunitný systém – podporujú ho, podporujú zdravú črevnú flóru, prispievajú k regenerácii sliznice tráviaceho systému a niektoré ich účinné látky podporujú činnosť detoxikačných orgánov (pečeň, žlč).

Kliknutím na produkty si môžete zobraziť podrobné informácie o výrobku alebo na tlačidlo nákupného košíka a zakúpiť si ho.