Autoimunitné ochorenia

Autoimunitné ochorenia vznikajú vtedy, keď imunitný systém človeka nedokáže správne rozlišovať medzi vlastnými a cudzími bunkami. Telo začne napádať vlastné zdravé bunky. V súčasnosti je známych viac ako 80 typov autoimunitných ochorení, ktoré sa najčastejšie prejavujú zápalom, únavou, bolesťami svalov a celkovou bolesťou.

Známe sú aj látky, ktoré sú schopné nasmerovať fungovanie imunitného systému správnym smerom. Tieto látky sa nazývajú modifikátory biologickej odozvy. Ide napríklad o vitamín D, probiotiká, melatonín, rastlinné fytosteroly a niektoré liečivé huby. Medicinálne huby majú takzvanú adaptogénnu vlastnosť, čo znamená, že vždy dokážu ovplyvniť fungovanie imunitného systému tým správnym smerom.

Ak imunitný systém nefunguje správne, napríklad v prípade rakoviny, stimulujú ho. Keď je nadmerne aktívny, ako v prípade autoimunitných ochorení, znižujú jeho funkciu. Treba poznamenať, že autoimunitné ochorenia sa momentálne nedajú medicínsky úplne vyliečiť, ale doterajšie skúsenosti naznačujú, že príznaky sa dajú výrazne zmierniť. 

Kliknutím na produkty si môžete zobraziť podrobné informácie o výrobku alebo na tlačidlo nákupného košíka a zakúpiť si ho.